Польский уряд продовжив тимчасовий захист біженцям: новий термін перебування для українців

Ухвалене рішення уряду для карта побиту Варшава у Польщі передбачає продовження тимчасового захисту для українських біженців до 30 червня 2024 року. Інформація з Prawo.pl підтверджує, що такий крок був здійснений польським Сеймом. Проте, польські законодавці відмовилися продовжувати цей захист до 4 березня 2025 року, як було запропоновано у рішенні Ради ЄС.

Громадяни України, які в’їхали до Польщі між 24 лютого 2022 року і 4 березня 2024 року, матимуть можливість скористатися тимчасовим захистом до 30 червня теперішнього року. Паралельно з цим, Сейм розширив податкові пільги для тих, хто забезпечує гуманітарну допомогу, а це буде діяти до кінця поточного року.

Новий закон передбачає також продовження терміну дії національних віз та тимчасових дозволів для громадян України, а також терміну для виїзду українців з території Польщі та їх добровільного повернення. Крім того, термін дії карт перебування, польських документів, що посвідчують особу іноземців, та документів “дозволу на толерантне перебування”, виданих громадянам України, також буде продовжено. Перебування українців на території Польщі на підставі шенгенської візи також буде вважатися законним.


Опубликовано

в